Saaremaa Muuseum

SIHTASUTUS

Kuressaare linnus

avatakse homme 10.00

Aavikute maja

avatakse homme 12.00

Mihkli talu

avatakse homme 10.00

Sihtasutuse kantselei

E-R 09.00-17.00

Lossihoov 1
93810 Kuressaare

Saaremaa Muuseum Uudised Uueks muuseumijuhiks valiti Olari Vainokivi

Uueks muuseumijuhiks valiti Olari Vainokivi

3. novembril tutvustas  nõukgu esimees Aivar Aru muuseumi töötajatele juhatuse liikme konkursi võitnud ja uueks juhatuse liikmeks valitud Olari Vainokivi (54)

Muuseumi nõukogu juht Aivar Aru teatas Saarte Häälele, et Vainokivi sai kuueliikmeliselt nõukogult üksmeelse toetuse. Aivar Aru selgitas, et eelvaliku tegi konkursi koostööpartner Tammiste Personalibüroo OÜ ning lõppvooru esitati SA Saaremaa Muuseum nõukogule neli kandidaati.

Algselt oli sõelal ka senine muuseumijuht Rita Valge, kes aga võttis kandidatuuri tagasi, sest soovis samal ajal saada ka Eesti maanteemuuseumi direktoriks ja sinna ta ka valiti. Saarte Hääl on varem kirjutanud, et suvel anti Valgele mõista, et teda järgmiseks ametiajaks enam muuseumi juhtima ei taheta.

Olari Vainokivi kasuks räägib Aivar Aru sõnul enam kui 30-aastane juhtimiskogemus, strateegiline vaade, selge visioon ja tugev motivatsioon. Aru lisas, et ta on eri riikides töötanud mitmel vastutusrikkal ametikohal ja tegu on väga kogenud juhiga. Vainokivi CV-s on ka mõnekuuline töötamine Saaremaa vallavalitsuse majandus- ja haldusosakonna juhatajana 2020. aasta augustist novembrini. Sealt lahkus ta omal soovil.

Ehkki muuseumivaldkond on Olari Vainokivi jaoks uus väljakutse, on tal ajaloo vastu sügav huvi ja vestlusvooruks oli ta end Saaremaa muuseumi teemadega hästi kurssi viinud. Lisaks pikaaegsele juhtimiskogemusele ja headele finantsalastele teadmistele paistis ta silma tasakaaluka suhtlejana ning seda tõi esile ka personaalibüroo.

Olari Vainokivi on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli ettevõtluse ja elamusmajanduse erialal ja peamiselt on ta töötanud nii operatiiv- kui strateegilise juhtimise valdkondades. Viimati Soomes PEAB Industri Oy-s, kus juhtis muuhulgas Turu linnasüdame rekonstrueerimise projekti.

“Saaremaa muuseum on oma pikaajalise väärika tegevuse jooksul tõestanud, et suudab edukalt hoida, kanda ja edasi anda Saaremaa ajaloo olulisi teemasid. Pean oluliseks, et ka järgnevatel aastatel saaksime oma muuseumi üle uhkust tunda. Olen veendunud, et järjepidevuse jätkamise ja vajalike uuenduste abil suudame koostöös selle ülesande edukalt täita,” teatas Vainokivi.

Vainokivi alustab SA Saaremaa Muuseum juhatuse liikmena tööd 1. detsembrist 2023 ja juhatuse liikme leping sõlmitakse temaga viieks aastaks.

Olari Vainokivi on Saaremaaga seotud isa Aarne Vainokivi kaudu, kes on siinmail aastakümneid teada-tuntud ehitusvaldkonna tippjuht.

allikas: Saarte Hääl