Saaremaa Muuseum

SIHTASUTUS

Kuressaare linnus

avatakse 24. aprill 11.00

Aavikute maja

avatud kokkuleppel

Mihkli talu

avatud kokkuleppel

Sihtasutuse kantselei

E-R 09.00-17.00

Lossihoov 1
93810 Kuressaare

  • Saaremaa Muuseumi uus veebileht.

Saaremaa Muuseum Uudised Monograafia „Kastellist kindluseks. Kuressaare linnus-kindluse ehituslugu uute väliuuringute valguses“ esitlus

Monograafia „Kastellist kindluseks. Kuressaare linnus-kindluse ehituslugu uute väliuuringute valguses“ esitlus

Kuressaare linnuse kapiitlisaalis esitletakse neljapäeval, 2. juunil 2016 algusega kell 14 monograafiat „Kastellist kindluseks. Kuressaare linnus-kindluse ehituslugu uute väliuuringute valguses“. Arhitektuuriajalooline uurimus hõlmab Kuressaare linnus-kindluse 600 aasta pikkust ehituslugu ajavahemikus 14.–19. sajandini, tuginedes aastatel 2010–2014 toimunud mahukatele arheoloogilistele uuringutele. Uued andmed korrigeerivad olulisel määral senist ettekujutust Kuressaare linnuse tekkest ja arengust ning selgitavad uusaegsete kindlustuste arengulugu.

Rohkem kui 200 värvifoto, skeemi ja joonisega illustreeritud raamat annab põhjaliku ülevaate Kuressaare piiskopilinnuse kujunemisest, kesk- ja uusaegsetest kaitserajatistest ja uuringute hetkeseisust. Lugemise hõlbustamiseks on raamatule lisatud põhjalik arhitektuuriterminite sõnastik.

Raamatu autorid on arheoloog Garel Püüa (s. 1976), kes juhatas linnus-kindluses toimunud arheoloogilisi uuringuid, arheoloog ja kindlusarhitektuuri ajaloo spetsialist Ragnar Nurk (s. 1983) ning muinsuskaitsespetsialist Tõnu Sepp (s. 1960), linnus-kindluse restaureerimise-konserveerimise projektijuht aastail 2010–2015. Teos ilmus Saaremaa Muuseumi Toimetiste sarjas muuseumi ja kirjastuse „Argo“ ühise väljaandena. Selle toimetasid Olavi Pesti ja Triin Olvet, kujundas Kaspar Ehlvest.