Saaremaa Muuseum

SIHTASUTUS

Kuressaare linnus

avatakse homme 10.00

Aavikute maja

avatud kokkuleppel

Mihkli talu

avatud kokkuleppel

Sihtasutuse kantselei

E-R 09.00-17.00

Lossihoov 1
93810 Kuressaare

Saaremaa Muuseum Uudised Eero Epneri loengud Enn Kunila kunstikogu näitusel “Värvide sümfoonia”

Eero Epneri loengud Enn Kunila kunstikogu näitusel “Värvide sümfoonia”

22. juulil kell 16.00 toimub Kuressaare linnuses näituse “Värvide sümfoonia. Eesti klassikaline maalikunst Enn Kunila kollektsioonist” kuraatori Eero Epneri loeng “Eerik Haameri Saaremaa juured”. 23. juulil kell 13.00 kõneleb Eero Epner teemal “Konrad Mägi – eesti maalikunsti tipp”.

Näitus “Värvide sümfoonia. Eesti klassikaline maalikunst Enn Kunila kollektsioonist” tutvustab Eesti maalikunstnike Saaremaal ning Itaalias valminud töid. Väljas on Konrad Mäe, Ants Laikmaa, Amandus Adamsoni, Eerik Haameri, Johannes Võerahansu ja Johannes Greenbergi maalid.

Näitus valmis koostöös Eesti Kontserdi ja Saaremaa Ooperipäevadega ning on Kuressaare linnuses avatud 2. juulist kuni 2. augustini 2015.

Näituse kuraator on Eero Epner ning kujundaja Tiit Jürna.

EERO EPNER

Tartu Ülikoolis kunstiajaloo eriala cum laude‘ga lõpetanud Eero Epner on 2005. aastast Teater NO99 dramaturg ning 2010. aastast EMTA lavakunstikoolis kunstiajaloo ja dramaturgia õppejõud.

Kunstiteadlasena on ta koostanud mitmeid näitusi ning toimetanud ja saatetekstidega varustanud arvukalt kunstiraamatuid.

Epner on viimase kümnendi jooksul oluliselt panustanud Eesti kultuuri ning selle arengute mõtestamisse, temast on kujunenud kaasaegse Eesti teatrimõtte üks olulisemaid esindajaid.

2014. aastal pälvis ta Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia.