Saaremaa Muuseum

SIHTASUTUS

Kuressaare linnus

avatakse 10.00

Aavikute maja

avatud kokkuleppel

Mihkli talu

avatud kokkuleppel

Sihtasutuse kantselei

E-R 09.00-17.00

Lossihoov 1
93810 Kuressaare

  • Kuressaare linnus on 9. mail avatud kuni 15.00!

    Piletikasssa avatud kuni 14.00!

Haridus

Jürje Koert

Muuseumipedagoog

5397 6808

Lotte loodusmäng

Sihtgrupp: lasteaed ja 1-3 klass
Toimumiskoht: Õppevahend laenutatakse kokkulepitud ajaks haridusasutusse
Programmi hind  tasuta

Mõõtmetelt suur ja sisult mahukas loodusteemaline interaktiivne Lotte loodusmäng kaasab lapsi ja nende vanemaid üheskoos Eestimaa loodust avastama. Lotte loodusmäng on uue põlvkonna mänguline õppevahend, milles on ühendatud paberkandjal õppematerjal kõrgtehnoloogilise digitaalse mängupliiatsiga, mis muudab staatilise õppevahendi kuulatavaks.

Mäng ise on väga lihtne, veeretad kahte täringut, liigutad suurel mängulaual mängupuuslikke ning muudad mängupliiatsi abiga mängukaardid elavaks, kuulates Lotte häälega esitatud küsimusi ning elukogenenud ja maailmas paljunäinud onu Klausi vastuseid. Lotte loodusmängu üldine eesmärk on leida mängukaardilt õiged piltvastused Lotte poolt esitatud küsimustele ja kontrollida mängupliiatsi abil pakutu õigsust. Küsimusi ja vastuseid on nii kergemaid kui raskemaid, mille vahel valimine toimub mängukaardilt digitaalse mängupliiatsi abiga (raskusastme vahetamine toimub hetkega).

Lotte loodusmäng on kavandatud kompaktse ja kaasaskantava mängukohvrina, milles leiduvad kõik mänguks vajalikud esemed: mängulaud, täringud, nupud, mängukaardid ja digitaalsed mängupliiatsid. Mängukohvrit saab igale poole kaasa võtta, et see sobivas kohas lahti teha ning mängu alustada. Vaja on vaid tublisid mängijaid ja asjalikku mängujuhti.

Mängu küsimused ja vastused aitavad tutvuda Eesti elurikkuse, maastike ja keskkonnasõbraliku eluviisiga, samuti inimese tööde ja tegevustega looduses. Huvi mängu vastu hoiab üleval kaartide rohkus, mängukaarte on palju ja nad hõlmavad mitmeid suuri teemasid: „Veekogud”, „Märgalad”, „Metsad”, „Niidud”, „Põllud ja aiad” ning eraldi teemana „Inimene ja loodus”.